Графік роботи:
Пн.-Пт 10.00 - 18.00
Наша адреса: вул. Героїв Дніпра, 34
ТЦ Solaris, підвал
Героїв Дніпра
Меню

Чистка ноутбука в сервісному центрі Mobitool

Ноутбук почав сильно нагріватися? Гальмує навіть при відкритті вкладки браузера? Коли ви запускаєте гру або інший процес, який навантажує систему, ноутбук взагалі перезавантажується? Це означає, що прийшов час прибратися. Чистка ноутбука - це набагато більше, ніж просто протерти екран серветкою для оптики і протерти клавіатуру. Той самий пил, який накопичується на шафі, потрапляє всередину ноутбука через вентиляційні отвори вентилятора та роз'єми для живлення/USB/навушники та ін. Пил навіть може накопичуватися в комочки, що перешкоджає правильній роботі системи охолодження. А якщо вдома живуть домашні улюбленці, то будьте впевнені, що шерсть улюбленого кота або собаки залишається не тільки на дивані та футболках, а й забивається всередину техніки.

Навіщо чистити ноутбук?

Чистка ноутбука Київ

Вентилятор постійно працює, забезпечуючи охолодження системи. А при накопиченні пилу всередині, він осідає на лопатках вентилятора, що знижує відведення тепла, утвореного під час роботи процесора, відеокарти та материнської плати. На відміну від стаціонарного комп'ютера, простір всередині ноутбука обмежений його конструкцією. І для забезпечення нормальної роботи необхідне регулярне очищення ноутбука.

Чому "прибирання" є критично важливим моментом?

Чи заважає вам шум, що йде від увімкненого ноутбука, або набридливі непланові вимкнення, які стаються в найбільш незручний момент? У будь-якому випадку, тривала робота пристрою за високих температур призводить до скорочення ресурсу роботи компонентів материнської плати, а потім до несправностей. І очищення ноутбука необхідне передусім як профілактика поломок.

Коли потрібно очищувати ноутбук?

Вже через півроку - рік після покупки користувач може помітити "дзвіночки", що безпосередньо натякають на необхідність негайних заходів. А це навіть не кажучи про пристрої, які використовуються більше року.

Що свідчить про те, що ноутбук потребує очищення?

Якщо браузер і файли відкриваються дуже повільно, можливо, це шкідливе програмне забезпечення, яке завантажує систему на 101%. Або варто задуматися про зміну провайдера. Однак причина повільної роботи і зависань може бути також в "залізі". Спочатку варто запустити перевірку антивірусом, щоб виключити наявність вірусів. Якщо перевірка нічого не виявила, ймовірно, потрібно проводити розбирання, чищення ноутбука і, заодно, діагностику.

Чи реально самостійно очистити ноутбук?

Заміна термопасти Київ

У інтернеті багато лайфхаків типу: "як почистити ноут самостійно вдома за 5 хвилин". Але це не працює. Чому самостійно неможливо? Здається, саме по собі чищення від пилу і шерсті домашніх улюбленців проста справа, продути феном/пилососом і готово. Але так робити не варто, оскільки комок пилу може застрягти на крилі вентилятора.

Важливо. Розібрати і потім зібрати ноутбук складно, а іноді навіть неможливо. І якщо випадково розірвати шлейф під клавіатурою, яку все одно доведеться знімати, щоб дістатися до "внутрішностей", ви залишитесь без робочого тачпада. Заціпивши одну з доріжок на друкованій платі відеокарти, після цього можна забути про зображення на екрані. Варто ризикувати цим?

Звичайно, можна звернутися до знайомого, який саме "комп'ютерник" і зробить усю роботу за 50 грн., ще й вдома. Але у кожного ноутбука є свої конструктивні особливості. Є моделі зі знімними акумуляторами та вбудованими, інтегрованими клавіатурами, припаяними на материнській платі процесорами тощо. Все це специфіка, яка потребує певних навичок. І також можна залишитися з ноутбуком з подряпинами від прямої викрутки, якою цей майстер буде розкручувати гвинти з хрестоподібним шлицем на задній кришці. У будь-якому випадку, в які руки віддавати свою техніку вирішує її власник і тільки він.

Якісна чистка ноутбука в сервісному центрі Mobitool

Чистку ноутбука слід довіряти лише професіоналам. Хочете швидко, якісно і за адекватну ціну? Тоді сервісний центр Mobitool - саме те, що потрібно. І ось чому:

Під час чистки ноутбука майстер повністю його розбирає і видаляє пил з кожної частини. Потім збирає його назад і проводить тести. Звертаючись до нашого сервісу, клієнти можуть бути впевнені на всі 100%, що отримають пристрій у робочому стані. Ми гарантуємо, що не буде жодних слідів від викручування гвинтів, всі шлейфи будуть належним чином замкнуті, кабелі molex/pin підключені до своїх роз'ємів. Якщо ваша модель має знімну клавіатуру, вона буде очищена від забруднень, а після завершення все буде встановлено на свої місця, клавіші не застрягатимуть/залипатимуть. Вентилятори будуть очищені та змащені, якщо вони розбираються (виробники комплектують техніку різними варіантами вентиляторів, і обидва вони гідно виконують свої завдання). У деяких випадках може знадобитись їх заміна, і якщо так, то ми повідомимо власника про це.

Чому потрібно змінювати термопасту під час чистки?

Чистка ноутбука Героїв Дніпра

Якщо з очищенням кулерів все зрозуміло, то заміна термопасти складніше. Почнемо з того, що таке термопаста. Це склад, який наноситься на процесор і забезпечує передачу тепла на радіатор.

Термопасту потрібно змінювати регулярно, оскільки вона має властивість висихати і, відповідно, затвердівати, втрачати еластичність. Тому під час чистки ноутбука наші спеціалісти також замінюють термопасту. При цьому використовується свіжа, якісна термопаста, не занадто густої або рідкої консистенції.

Як часто? Якщо на ПК це робиться раз у 2-3 роки, то в ноутбуках - при кожній чистці. Річ у тому, що під час чистки ноутбуків потрібно знімати радіатор, який забезпечує охолодження процесора і відеокарти. Сам по собі термін у лептопах не настільки великий, як у стаціонарних комп'ютерах, але оновлення термопасти ніколи не завадить.

Як часто потрібне очищення?

Чистка ноутбука Оболонь

В інструкції до кожного ноутбука додаються рекомендовані умови експлуатації. Якщо власник строго їх дотримується, то ноутбук можна чистити раз в 36 місяців. Але це виходить не завжди і не у всіх. Але часткове дотримання рекомендацій зменшує періодичність до 2 років. Якщо лептоп використовується у досить пиловому приміщенні, наприклад, де постійно відкриті вікна, чистка ноутбука потрібна щорічно.

Кожні 3-6 місяців знадобиться процедура, якщо у вас є домашні тварини. Через вентилятор проходить практично все повітря в кімнаті, і шерсть та пил закупорюють систему охолодження. Якщо ви носите лептоп з собою (робота/дім) або не дотримуєтеся правил експлуатації, то стабільно раз в 4 місяці потрібна чистка ноутбука. Умови для роботи техніки часто відрізняються від рекомендацій виробника. І якщо відразу кілька з перерахованих ситуацій стосується вашого випадку, то оптимально віддавати портативну техніку в наш сервісний центр кожні 3-3.5 місяці.

По-перше, недостатнє охолодження призводить до перегріву процесора та північного моста (контролера, що передає дані з центрального процесора до оперативної пам'яті). Також радіатор, який служить для охолодження материнської плати, забитий пилом, додає зайвих градусів. Відеокарта також виділяє тепло під час роботи і потребує охолодження. Все це призводить до перегріву. А при постійно високих температурах процесор перегрівається навіть при низькому навантаженні. Ви можете просто відкрити Microsoft Word або дивитись відео на YouTube, не кажучи вже про такі ресурсоємні завдання, як запуск ігор або монтаж відеороликів, і ноутбук перейде в режим перезавантаження.

Заміна термопасти Героїв Дніпра

По-друге, запушений кулер починає шалено гуркотіти, і це заважає. Для деяких людей шум не є дуже важливим фактором. Але для деяких робота в тиші є ключовою. Особливо це помітно, якщо ви часто працюєте пізно, коли домашні вже давно сплять.

Перегрів. Якщо ви доторкнетеся до пристрою, ви відчуєте, як він неймовірно швидко нагрівається буквально за декілька хвилин. Підвищення температури саме по собі є нормальним явищем під час виконання складних завдань. Процесор починає нагріватися, коли навантаження перевищує 70%. Це запуск ігор, монтаж відео, архівація, робота з деякими ресурсоємними графічними програмами і т.д. Але якщо це не варіант, і ви відчуваєте, що ноутбук просто пече коліна, коли просто сидите в соціальних мережах або слухаєте музику, знайте, що так не повинно бути. Під час заряджання батареї нагрівається лише ділянка, де розташований акумулятор. Це природно під час заряджання будь-якого пристрою.

Сучасні портативні пристрої використовують технології, що знижують рівень шуму до мінімуму. І якщо ви помічаєте, що увімкнений ноутбук виділяє дивні звуки або ви чітко чуєте, як працює кулер, це "перший дзвінок". І явно час звернутися до фахівців.

Самовільне вимкнення системи. Це трапляється періодично, і, як на зло, у найнепридатніший момент. Коли працюєте у Word або графічних редакторах, створюєте відео, берете участь у важливій конференції на Skype, граєте і т.д. І добре, якщо у вас є звичка "зберігатися", інакше всі ваші зусилля підуть насмарку. Ноутбук перегрівається через недостатню ефективність системи охолодження та вимикається. Перезавантаження є захисним механізмом проти перегоряння "електроніки". І якщо досягнуто непланових перезавантажень, техніку потрібно врятувати в найкоротший термін.

  • пил, волосся домашніх тварин на мікросхемах, крильці кулера, радіаторі на материнській платі, крихти між клавішами, забруднені отвори динаміків - всі забруднення будуть повністю видалені;
  • для ефективної роботи під час збирання техніки крильце кулерів змащується, а якщо вентилятор у ноутбуку є розбірним, то майстер видалить залишки старої смазки та нанесе нову;
  • якщо у вашій моделі процесор не зварений на материнській платі, то будуть замінені терморезинки і нанесена термопаста;
  • після збирання ноутбук буде перевірений фахівцем на температуру під час завантаження, щоб переконатися, що система охолодження працює належним чином.
Коментувати
Чистка ноутбука
Чистка ноутбука
Оцінка 5 , тих, хто проголосував 18